EnJOY… oglinda

EnJOY... oglinda
Un tip se intoarce acasa dupa o seara lunga. Intra tiptil in casa, ca sa nu fie auzit. Se indreapta spre scara dinspre dormitor. Din nefericire, greseste prima treapta si, incercand sa se agate de balustrada, se rasuceste si cade in fund. Cele 2 sticle de whiskey din buzunarele de la spate se fac tandari.

Strangand puternic din dinti ca sa nu urle de durere, se ridica, isi da pantalonii jos si se uita in oglinda din hol.

Fundul lui taiat in zeci de locuri sangera puternic. Cu greu, reuseste sa gaseasca o cutie mare de plasturi si, cu ajutorul oglinzii, incepe sa puna cate un plasture unde vede sangele curgând. Cu chiu, cu vai, reuseste, apoi, sa ajunga în pat.

Dimineata, sotia se uita chiorâs la el si ii zice:

– Iar ai venit beat azi noapte…
– De ce spui asta? – intreba el cu o privire ingenua.
– Poate nu din cauza usii de la intrare lasata larg deschisa, poate nu din cauza cioburilor de pe trepte, poate nu din cauza dârelor de sânge de prin casa, poate nu din cauza ochilor tai injectati, dar cu siguranta din cauza… plasturilor lipiti pe oglinda! :))

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.