Blog and roll nr. 37

Vineri (ieri) in loc de Blog and roll am zis despre un concurs. Dar pentru ca dupa #36 obligatoriu Blog and roll nr 37, acesta se se lanseaza acum.

Am zis: Concurs!!!

Daca am pornit saptamana cu celebritatile care au zis…, ne intoarcem la zis. Concurs am zis! Dar cu un concurs care sa va faca celebri 🙂

Azi folosim accentul pozitiv

In postarea de ieri am avut accente grave (si ascutite) vis a vis de accentul circumflex din România. Strategia naturala s-a dovedit o caciula prea mare pentru capul mic al decidentilor. Dupa atatea accente (grave, ascutite si circumflexe), azi pun accentul pe verde. Schimb strategia si va propun accentul pozitiv.