A fost cu vin si Duminica la Craiova Wine Tonic. Daca in prima zi de festival am degustat vinuri albe si rose, Duminica am inceput cu spumante si-am incheiat cu vinuri rosii. A fost „divina” si ora de incepere, 10:00. Cum nu e de bon-ton sa bei vin inainte de 12:00, am inceput cu spumante.
Despre cel mai mare festival de vin din Oltenia v-am spus din timp, sa nu ziceti ca n-ati stiut. Eu am insistat pe vin, pentru ca-mi place foarte mult, insa n-a fost singura vedeta. De altfel, numele evenimentului a fost Wine Tonic, festival de vinuri si alte tonice. Daca n-ati venit, veti vedea in continuare ce-ati pierdut.
InterDIGImuseum este cel mai recent proiect finalizat in regiunea transfrontaliera Romania-Bulgaria-Serbia. Nu este un program InterReg, ci unul finantat prin programul Erasmus+. Este un plus evident pentru muzeele care au beneficiat de acest proiect, dar va veti convinge in continuare.
Nu-i asa ca va era dor de handbalistele din Banie? A cam trecut ceva vreme de la ultimul meci de handbal din Sala Polivalenta Craiova. Insa alb-albastrele revin acasa Sambata, pentru meciul cu HC Zalau.