O zi de Noiembrie, cu totul speciala

O zi de Noiembrie, cu totul speciala
Guest Post by Marlene
Nu am blog, dar la invitatia lui Daniel am asternut cateva cuvinte despre un eveniment special

16 Noiembrie 2013, o zi superba, cu soare generos ce sporeste stralucirea mirifica a culorilor cu care toamna ne trezeste si ne incanta simtul frumosului… O zi pe care oricum nu o vom uita, caci am sarbatorit munca noastra si a echipelor noastre din Romania si din Spania la evenimentul Success Day, care a avut loc la Sala Palatului.

Am urcat pe scena pentru a primi insignele de aur incrustate cu patru granate de la directorii generali, insigne ce simbolizeaza atingerea unui nou nivel in planul de marketing al companiei Forever Living Products – nivelul de Soaring Manager.

Soaring Manageri
La initiativa foarte inspirata a managerului nostru de prima generatie, Mirela Ion, am ales sa exprimam la acest eveniment bucuria de a fi roman, adica am purtat costume populare oltenesti, noi si aproape intreaga echipa a Olteniei.

Momentul urcarii noastre pe scena Salii Palatului a fost deosebit de emotionant, oamenii din sala s-au ridicat in picioare, atmosfera a devenit vibranta, parca simteai cum fire nevazute te conectau la o realitate inaltatoare, subtila, conexa cu tot ceea ce neamul romanesc are mai frumos.

A fost un schimb de energii pozitive, entuziasm debordant si emotii binefacatoare care ne-a propulsat intr-o dimensiune a bucuriei impartasite, a increderii in drumul ales si in oportunitatile oferite de companie. Cand atatia oameni te privesc cu speranta si dorinta de a te urma, simti cum responsabilitatea de a fi un bun exemplu creste. 

Ca sa nu te simti coplesit te raportezi la toti liderii din sala si din toata lumea Forever pe care ii cunosti si ii apreciezi si astfel realizezi ca nu esti singur, ca impreuna cu ei iti aduci contributia la o lume mai buna, mai sanatoasa sub toate aspectele.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=tAleVS9b7eQ]

Dar momentul emotional culminant a fost cel in care am invitat pe scena toti managerii din echipa noastra, doamnele purtand si ele costume populare, in ritmul melodiei “M-a facut mama oltean”.  Sala Palatului a fost inviorata de spiritul oltenesc si oamenii din echipa au inceput sa joace iar toti ceilalti aplaudau plini de incantare si apreciere.
Oltenii la Sala Palatului
In astfel de momente, nu cuvintele sunt importante ci felul in care simti si te bucuri, starile frumoase si emotiile pozitive care anima un grup mare de oameni. Emotii pe care fiecare le ia cu el iar din preaplinul inimilor lor impartasesc celor ramasi acasa increderea ca in Romania mai exista speranta.

In lumea Forever se aplica ceea ce Gandhi a transmis lumii prin exemplul sau personal si anume:

“Fii tu schimbarea pe care o doresti in lume!”

Spor schimbator!

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.