Final de carantina si cateva activitati zen

Va spuneam ca am avut test pozitiv la coronavirus si de-atunci sunt consemnat la domiciliu. Ei bine, a trecut timpul si am ajuns la final de carantina. La fel de zen, dupa cum se vede si din imaginea articolului 🙂  Azi e ultima zi de stat in casa, asa ca m-am gandit sa fac o recapitulare. Poate ii ajuta si …

Telemunca in siguranta si cateva sfaturi de la CERT-RO

Stiti deja ca sunt in carantina dupa test pozitiv la covid. Am avut noroc de simptome usoare, deci n-am avut nevoie de concediu medical, spitalizare sau altele mai nasoale. Dar sunt consemnat la domiciliu timp de 2 saptamani, perioada in care prestez din telemunca. Ei bine, tocmai telemunca in siguranta este subiectul de azi.