Mai rar dar posiTiV

Stiti ca eu nu prea ma mai uit la TV, dar daca tot va uitati vreau sa va recomand 3-4 emisiuni „sanatoase”. Mai rar dar posiTiV.

Mancam ca sa traim … sau invers?

Am tot discutat despre ceea ce e bine sa mancam pentru a fi noi sanatosi. Revine intrebarea, mancam ca sa traim. Sau traim ca sa mancam? Cum este mai sanatos?Dar daca tot vorbim despre sanatate haideti sa vorbim si despre sanatatea mediului.

Bauturi cu Aloe Vera: P(r)ET

Despre Aloe Vera se spune ca este regina plantelor. Iar efectele plantei pentru organismul uman sunt cunoscute de mii de ani. Hai sa facem diferenta intre bauturi cu Aloe Vera si bauturi pe baza de Aloe Vera.