De drag de dragobete am mai sarbatorit de cateva ori in Craiova, dar in alt context artistic. Acum abia astept concertul coral de la Filarmonica Oltenia.
Despre Ecorseul lui Constantin Brancusi si Dimitrie Gerota am mai amintit. Insa in weekend am aflat mai multe amanunte la dezbaterea dedicata acestei lucrari.