La Timisoara am ajuns impreuna cu blogoltenii mai ales pentru Expozitia Brancusi. Insa aceasta este doar o mica parte din Capitala Europeana a Culturii 2023. Iar evenimentul in sine este doar o mica parte din istoria Timisoarei. Ca sa intelegem cat mai mult din „mica Viena”, am avut in program un tur ghidat #prinTimisoara.
„Educatie civica activa pentru conservarea resurselor naturale si colectarea separata a deseurilor in Sectorul 6” se numeste proiectul. Am fost la conferinta de inchidere a acestui proiect derulat in parteneriat cu Primaria Sectorului 6 prin programul SIPOCA.
Sarmale de post am la Miercurea fara carne, chiar daca eu nu tin post. Cum insa postez in zilele de Miercuri meniul fara carne, azi s-a nimerit post in post(are) 😉