SCM Craiova – U Cluj, repetitie reusita pentru sfertul cu Lada Togliatti

Meciul SCM Craiova – U Cluj se anunta mai degraba o repetitie pentru sfertul de acasa cu Lada Togliatti. Si pentru fetele de la SCM Craiova dar si pentru suporteri.

Blue Legion la SCM Craiova - U Cluj

SCM Craiova – U Cluj 32 – 18

Scorul final spune totul insa inceputul n-a fost chiar asa de usor. Pana la 7 – 7 au cam condus clujencele. Abia apoi leoaicele noastre au intrat in turatie si-n avantaj la pauza 16 : 10.

SCM Craiova in atac

De remarcat ca dupa pauza echipa noastra a jucat fara Cristina Zamfir, accidentata la fata spre sfarsitul primei reprize.

Chiar si asa, diferenta de valoare la meciul SCM Craiova – U Cluj s-a vazut pe tabela de marcaj.

Blue Legion in Sala Polivalenta din Craiova

Spuneam ca a fost o repetie si pentru suporteri, Blue Legion antrenandu-si vocile si scandarile pentru weekend.

Chiar daca n-a mai fost Sala Polivalenta plina ca la meciul cu Brest, scandarile s-au auzit tot timpul.

La finalul meciului am sarbatorit-o cu tort si flori alb-albastre pe Ana Maria Ticu.

surpriza pentru Ana Maria Ticu

Ziua Ratustei a fost Vineri si am cam luat-o prin surprindere dupa meciul de Duminica.

aniversari alb-albastre

Am facut si poza regulamentara cu galeria Blue Legion.

Ana Maria Ticu cu Blue Legion

Iar dupa meci am tras concluziile si-am facut planuri pentru evenimentele viitoare.

Blue Legion Craiova

Aniversari alb-albastre

Ana Maria Ticu n-a fost singura sarbatorita in aceasta saptamana de Blue Legion. Andreea Pricopi fusese surprinsa la randul ei, Marti 20 Februarie.

La Multi Ani Moci!

Chiar de ziua de nastere, inainte de antrenament ­čÖé┬áApoi pe 21 Februarie a aparut si prima consemnare in presa despre Blue Legion Craiova.

Intre timp o parte dintre componentii Blue Legion au mers in deplasarea de Joi, 22 Februarie, la Slatina.

Blue Legion la Slatina

Imagini si video de la actiunile Blue Legion Craiova se gasesc pe pagina de Facebook.

SCM Craiova – Lada Togliatti – Sambata, 3 Martie, ora 17:00

Hai sa sa scandati cu noi la urmatoarele meciuri si mai ales la SCM Craiova – Lada Togliatti, Sambata, 3 Martie, de la ora 17:00.

Hai in galerie la SCM Craiova - Lada Togliatti

Sursa foto

Biletele se pun in vanzare incepand de Marti, 27 Februarie la Sala Polivalenta. Programul caselor de bilete este zilnic intre orele 10:00 – 18:00.

Pana atunci, va las cu imagini de la SCM Craiova – U Cluj.