Ca tot e Miercuri, v-am mai spus in astfel de zile ca urzicile, mugurii de bambus sau halo-terapia pot ameliora simptomele astmului. Azi e si Miercuri si 5 Mai, asa ca tratam astmul prin prisma miturilor si adevarurilor.
Dupa drob, ciorbe, gratare si fripturi timp de (b)ehehehe… 4 zile, merge un macris la Miercurea fara carne. Ba merg chiar doua, ceea ce va doresc si voua 🙂
Pandemia da inapoi si revenim la Filarmonica in numar mai mare decat inainte. In urma cu o luna eram dezamagit de escaladarea pandemiei si de inchiderea salilor de spectacol in Craiova. Ca sa fie spectacolul restrictiilor complet, Filarmonica Oltenia a intrat in somaj tehnic si n-au mai fost nici macar concertele online.
Mai tineti minte cand am fost la actiunea de ecologizare Jiul mai curat? Azi am ajuns din nou la Jiu, de data asta in misiune de relaxare, plaja si plimbare.