Bloggerii craioveni in 2019, lista in curs de actualizare

Sunt multi bloggeri in Craiova? Este o intrebare pe care o primesc de multe ori. Am mai facut lista cu bloggerii craioveni in 2014, 2016 si-n 2017, insa pe urma am uitat de obiceiul acesta.

blogerii craioveni

Ca sa nu ma apuce 20 20 cu tema nefacuta, mi-am facut timp si am actualizat lista cu bloggerii din Craiova in 2019.

Bloggerii craioveni in 2019

Sunt mai multi bloggeri din Craiova insa i-am considerat activi pe cei care au cel putin 1 articol scris in 2019. La Asociatia Bloggerilor Olteni avem reguli mult mai stricte. Nu poate fi membru ASBO un blogger care nu scrie cel putin 12 articole pe an.

Daca ma intrebati pe mine, bloggerii adevarati scriu de cateva ori pe saptamana, insa asta este parerea mea. Chiar si alte topuri mai oficiale gen ZeList sunt un pic mai relaxate.

Iata lista cu bloggerii din Craiova activi in 2019, in ordine alfabetica.

  1. Adrian Sora https://adriansora.ro/
  2. Alexandra Calinoiu https://alexandracalinoiu.ro/
  3. Alexandra Popa https://alexandrapopae.wordpress.com/
  4. Alexandra Teodora Popescu http://www.tiendasgeo.com/
  5. Alex Virtosu http://sport-vartos.ro/
  6. Alin Sintimbrean http://www.dictionarculinar.ro/blog/
  7. Anda Simion https://cochiliaandei.wordpress.com/
  8. Andreea Croitoru https://darmasaj.ro/
  9. Andreea Melinescu http://www.andreeamelinescu.com/
  10. Andrei Boiangiu http://calitateromaneasca.blogspot.ro/
  11. Andrei Boiangiu https://praznews.ro/
  12. Bianca Teodorescu https://www.biancateodorescu.ro/
  13. Bogdan Muntean https://dudesdaily.blogspot.com/
  14. Carina Tararanu https://www.carinatataranu.ro/
  15. Catalin Corneanu http://www.catalincorneanu.ro/
  16. Catalin Obreja https://obrejacatalin.blogspot.ro/
  17. Corina Bulubasa http://aflaacumidei.blogspot.ro/
  18. Cosmin Bobonete http://www.fugainbucatarie.ro/
  19. Costinel Mitrache https://costinelmitrache.wordpress.com/
  20. Costinel Popescu http://versuridinfolclor.blogspot.ro/
  21. Cristi Corneanu http://cristicorneanu.blogspot.ro/
  22. Cristina Durau https://arpfadiflor.wordpress.com/
  23. Cristina Durau https://fluxustemporis.wordpress.com/
  24. Cristina Popescu http://paradisulflorilor.com/
  25. Cristi Nedelcu https://cristinedelcublog.wordpress.com/
  26. Dana Ilie http://danailie2004.blogspot.ro/
  27. Dana Ilie https://danasboots.com/
  28. Damian Irimescu http://damianirimescu.ro/
  29. Daniel Botea http://danielbotea.ro/
  30. David Mitran https://davidtheoptimist.com/
  31. Dincolo de adevar https://www.dincolodeadevar.ro/
  32. Gabi Radoi https://bloginimagini.ro/
  33. Ianolia Buca https://ianolia.ro/
  34. Ianolia Buca https://funions.ro/
  35. Ionela Popescu http://www.action-codes.com/
  36. Iulian Fira http://www.iulianfira.ro/
  37. Kinga Dinnyes http://kingadinnyes.blogspot.ro/
  38. Larisa Mustata https://sacalatorimblog.wordpress.com/
  39. Laura Miricescu https://asknefelibata.wordpress.com/
  40. Loredana Vlaescu http://culore.blogspot.ro/
  41. Marcel Radut http://vallahianova.blogspot.ro/
  42. Maria Sandu https://xhappilytwisted.blogspot.com/
  43. Marius Calugaru http://blogatu.ro/
  44. Marius Frik & Petre Cojocaru http://www.craiovaniuz.ro/
  45. Marian Buzarnescu https://marianbuzarnescu.ro/
  46. Mihaela Toader http://mihaelatoader.ro/
  47. Mihai Firica http://eco-autentic.blogspot.ro/
  48. Mirela Coman https://mirelacoman.ro/
  49. Mircea Serbanescu http://www.pizzablog.ro/
  50. Oana Voinic https://subaceeasiumbrela.wordpress.com/
  51. Raluca Brezniceanu https://ralucabrezniceanu.ro/
  52. Raluca Marcu https://www.cocktaildeviata.com/
  53. Ramona Juganaru http://colourmeprettyamo.blogspot.com/
  54. Raz Mihailescu https://aspirited.wordpress.com/
  55. Roxana Ilie https://black-velvet7.blogspot.com/
  56. Roxana Stiubei http://roxanastiubei.ro/
  57. Silvia Puiu http://rayuela-rayuela.blogspot.ro/
  58. Suzana Hirzoiu http://www.crazystuff.ro/
  59. Valentin Vascu http://craiovacetateabaniei.blogspot.com/
  60. Veronica Swanstrom https://happyscrappyro.blogspot.com/
  61. Victoria Deliu http://www.victoriadeliu.ro/
  62. Xaara Novack https://www.xaaranovack.com/

In loc de concluzie

Sunt convins ca in Craiova mai sunt si alti bloggeri pe care i-am uitat. Daca-i stiti ca au fost activi in 2019, va rog sa dati un semn in comentarii ca sa actualizez lista.

Spor!

2 Comments

    • Daniel Botea

Leave a Reply

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.