Va spuneam ca am avut test pozitiv la coronavirus si de-atunci sunt consemnat la domiciliu. Ei bine, a trecut timpul si am ajuns la final de carantina. La fel de zen, dupa cum se vede si din imaginea articolului 🙂 Azi e ultima zi de stat in casa, asa ca m-am gandit sa fac o recapitulare. Poate ii ajuta si …
Festivalul National de Teatru isi desfasoara editia #30 in conditii de pandemie, cum altfel decat online si TV. Nu mai este o noutate, dupa ce ne-am alinat dorul de Shakespeare la Home Edition.
Fiind perioada asta de pandemie, izolare si carantina, nu mai avem cum sa savuram degustarile offline. Insa ne alinam online cu evenimente despre vin.
Stiti deja ca sunt in carantina dupa test pozitiv la covid. Am avut noroc de simptome usoare, deci n-am avut nevoie de concediu medical, spitalizare sau altele mai nasoale. Dar sunt consemnat la domiciliu timp de 2 saptamani, perioada in care prestez din telemunca. Ei bine, tocmai telemunca in siguranta este subiectul de azi.